آژانس طراحی وب لابراتوآر رسانه

مجبوب ترین شبکه های اجتماعی

تأثیر شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

تیر ۲۴, ۱۳۹۶
مهدیس محمدی

سال ها پیش از این شاید کسی باور نداشت که روزی بستری تحت عنوان شبکه‌های اجتماعی به یکی از واجبات زندگی بشریت تبدیل شود به صورتی که برای یک مرجع برای مطالعه آموزش، خبر، تبلیغات و فرهنگ‌سازی مورد استفاده قرار گیرد.

چه بسا شبکه‌های اجتماعی بر میزان مطالعه مخاطبین نیز تاثیر گذار بوده اند. تا پیش از این افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب‌ها مراجعه می‌کردند، این روز ها افراد دیگر نیازی به مطالعه نمی‌بینند زیرا شبکه‌ های اجتماعی هر‌چیزی را در قالب فشرده در دسترس مخاطبین قرار می‌دهند. در این فضا نیاز به جستجوی حرفه ای برای یافتن مطالب مورد نظر نیست؛ زیرا محتواهای جذاب  و مفید در حجم کم و عناوین گیرا و حرفه ای در اختیار شما قرارا می گیرد. این موارد یکی از شاخصه‌های شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند و می‌توان از آن ها در حوزه های متفاوت از قبیل بازاریابی اینترنتی استفاده کرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که شبکه‌های اجتماعی چه تأثیر مهمی در توسعه کسب و کار دارد .

شبکه های اجتماعی

 شبکه‌های اجتماعی و تاثیر  آن ها در بازاریابی

از جمعیت ۷٫۴ میلیاردی کره زمین ۳٫۷ میلیارد از فضای مجازی و اینترنت استفاده می‌کنند. از این جمعیت بزرگ ۲٫۸ میلیارد نفر کاربر های  فعال شبکه‌ های اجتماعی هستند . می توان گفت عده ی زیادی از افراد در جهان هر روز به ‌جای چک کردن حساب کاربری ، مطالعه روزنامه ، نگاه کردن به ساعت و خواندن کتاب به طور دائم در حال چک کردن و مرور کردن شبکه‌های اجتماعی هستند. اکنون اگر شما مطلب یا مقاله ای برای مطالعه، دیدن یا شنیدن داشته باشید آن را در چه فضایی جستجو خواهید کرد؟

معمولا اگر به خواستار جذب درصدی از این جمعیت بزرگ باشید، باید از این فرصت استفاده کرده و به فکر تبلیغات در حوزه ی شبکه‌های اجتماعی باشید. این روز ها تجارت و پیشرفت اقتصادی، بدون حضور در فضای مجازی تقریباً غیرممکن است.

گوشی‌های هوشمند و نقش  آن ها در گسترش شبکه‌های اجتماعی

از ۲٫۸ میلیارد مخاطب و کاربر فعال در شبکه‌های اجتماعی، نزدیک به ۲٫۵ میلیارد نفر از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده می‌کنند. گسترش روز افزون گوشی‌های هوشمند و قیمت مقرون‌به‌صرفه و مناسب آن ها سبب افزایش دسترسی به شبکه‌های اجتماعی شده است. علاوه براین بیشتر شبکه‌ها صرفاً برای سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند ارائه می‌شوند و یا بیشتر قابلیت‌ها و ویژگی های آن ها تنها در نسخه‌های تلفنی در دسترس هستند. با این تفاصیر تبلیغ در چنین فضایی سبب رشد سریع برند و افزایش وفاداری مشتریان و متقاضیان می‌شود.

افزون بر تمام نکات بالا، شبکه‌های اجتماعی به دلیل جذب بالا، در بهبود رتبه وب‌سایت‌های اینترنتی هم بسیار مؤثرند. زیرا که یکی از روش ‌های سریع برای افزایش رتبه وب‌سایت‌ها، دریافت بک لینک ( تحت عنوان لینک هایی هستند که هر صفحه در وب، به وب سایت و یا یک صفحه ی مخصوص فرستاده شود. بک لینک می تواند از یک وب سایت باشد و یا یک دایرکتوری ) از شبکه‌های اجتماعی است.

اهمیت شبکه های اجتماعی

بهترین و محبوب ترین نرم‌افزارهای پیام‌رسان

نرم افزارهای پیام‌رسان یکی از قسمت های مهم در حوزه ی  بازاریابی اینترنتی هستند. در ایران ، تلگرام به‌عنوان یک پیام‌رسان بیشتر از دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توئیتر و اینستاگرام کاربر دارد. بر اساس اطلاعات تهیه شده درمجموع تمام کشورهای دنیا واتس آپ، ویچت و مسنجر به ترتیب محبوب ترین و پرطرفدارترین نرم افزار های پیام‌رسان جهان محسوب می‌شوند. در حالی که تلگرام تنها در ایران تحت ‌عنوان پیام‌رسان محبوب شناخته می‌شود؛ قاعدتاً روش تبلیغات در مناطق مختلف جغرافیایی نیز با هم فرق خواهد داشت. ویژگی های مفید تلگرام مانند ایجاد کانال توانسته طیف گسترده ای از افراد را به خود جذب کند. ویژگی ای  که در دیگر برنامه‌ها و نرم افزار ها دیده نمی‌شود و امکان تبلیغات و بازاریابی اینترنتی را بسیار آسان تر کرده است.

 

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

 

درباره

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید