آژانس طراحی وب لابراتوآر رسانه

کارمند مناسب کیست

فاکتور های مهم برای استخدام یک کارمند مناسب چیست؟

خرداد ۲۴, ۱۳۹۶
مهدیس محمدی

یکی از سخترین اموری که یک مدیر انجام می دهد استخدام کارمند مناسب برای مجموعه خود است ، که برای یک مدیر مزیت محسوب می شود . استخدام کارمند برجسته ، ماهر ، کارا و حرفه ای از میان کارمندان متقاضی و سایر افراد قطعا کار دشواری است . یک مدیر اگر در استخدام کارکنان خود زمان زیادی صرف کند فرصتی برای آموزش آن ها نخواهد داشت .

زمان برای یادگیری همیشه وجود دارد .نمی توان معیار سنجش مناسب بودن کارمند را اطلاعات آن دانست . سازمان های بزرگ و معتبر ، برای به‌کارگیری یک نیروی جدید ، به آینده او نگاه می‌کنند . ویژگی ای که برای آن ها مهم است ، پتانسیل و توانایی فرد است نه اطلاعاتش . مستقل از نوع کار شرکتی که فرد در آن مشغول به‌کار است ، حقوق و مزایایی که دارد ، سن یا جنسیتش ، تمام کارمندان خوب ویژگی‌های مشترکی دارند . اگر شما هم مدیری هستید که درصدد انتخاب کارمند نمونه و مناسب است ، رسانه لب به شما پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید .

کارمند نمونه

یک کارمند مناسب و نمونه را باید بر اساس فاکتور های زیر ارزیابی کرد :

  • هوش

اولین مسئله ای که یک مدیر باید به دنبال آن باشد هوش و ذکاوت یک فرد است . تحقیقات نشان داده‌ که ۷۶ درصد کرآمد بودن و ارزش آفرینی یک کارمند به هوش او بستگی دارد . منظور از هوش همان توانایی سازماندهی ، تعیین اولویت‌ها ،  برنامه‌ریزی ، به پایان رساندن کارها و حل مشکلات است . بهترین روش برای آگاهی از این مسئله ، پرسیدن سؤالات هوشمندانه است . مسئله ای نشان می دهد فرد دارای هوش است ، کنجکاوی است. هرچه سؤالات بهتری بپرسید می توانید در مقابل جواب هایی که می شنوید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .

  • رهبری و هدایت

دومین موضوعی که مدیران باید به آن توجه کنند ، توانایی رهبری امور توسط فرد است . منظور از رهبری همان مسئولیت پذیری کارمند است . رهبری شامل قبول مسئولیت ، داوطلب شدن در امور و به ارزیابی آن ها است . نشانه بارز یک رهبراین است که بهانه ای برای انجام امور نمی‌آورد و برای دستیابی به اهداف سازمان داوطلب باشد و برا یرسیدن به آن تلاش کند .

  • صداقت

صداقت و درستی سومین فاکتوریست که مورد جستجوی مدیران می گیرد . صداقت اصلی ترین ویژگی برای دست‌یابی به موفقیت در کسب و کار است . فردی که  صداقت روراستی از ویژگی های اخلاقی اوست با خودم نیز همین گونه است و با خود و دیگران کاملاً صادق است و نقاط قوت و ضعف‌ خود را می پذیرد . اشتباهات را قبول می کند و وفادار خواد بود . فرد وفادار هیچ‌گاه درباره کارفرما و همکاران قبلی بدگویی نخواهد کرد .

  • صلاحیت

صلاحیت دیگر ویژگی است که باید به آن توجه کرد . شایستگی و صلاحیت یک فرد در حوزه کاری خود برای موفقیت ضروری است و زیرساخت های همه پیشامدهای کاری و رسیدن به هدف را برای ما ترسیم می کند .

به عبارت دیگر ، صلاحیت به معنی توانایی انجام امور است . صلاحیت شامل توانایی تعیین اولویت‌ها ، تشخیص کارهای مرتبط از کارهای نامرتبط و سپس متمرکز بودن کامل بر روی اهداف است تا پایان کار .

  • شجاعت

فاکتور بعدی که کارفرمایان باید به آن توجه کنند ، شجاع بودن یا تمایل به قبول ریسک است . شجاعت همچنین به معنی این است که کارمند در شرایطی که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد ، چالش‌ها و انجام امور بزرگ و جدید را بپذیرد . همچنین می توان گفت شجاعت ، بیان افکار و احساسات در موقعیت‌های سخت است . مدیران ، افرادی  را که از بیان دیدگاهشان نمی‌هراسند ، تحسین می‌کنند . شما هم می‌توانید در مصاحبه استخدامی ، سؤالاتی از افراد پرسیده و از آن ها بخواهید تا نظرشان را بیان کنند تا از ماهیت افکار آن ها بیشتر مطلع شوید .

  • استوار بودن شخصیت فرد

آخرین ویژگی‌ای که کارفرمایان باید به آن توجه کنند ، شخصیت محکم و استوار یک کارمند است که به معنی مصمم بودن و توانایی مواجهه با مصیبت‌ها و مشکلات روزمره و کاری است . فرد استوار با دشوار شدن راه  و هدف ، پایداری نشان می‌دهد . اگر طی مصاحبه آرام ، خونسرد و راحت باشد ، شخصیت استوار خود را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند در برخورد با مخاطرات و فعالیت‌های روزانه مجموعه ، آرام و خونسرد خواهد بود .

کارمند عالی

 

برای مشاوره در زمینه هویت سازمانی و برند سازی با ما تماس بگیرید .

درباره

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید