آژانس طراحی وب لابراتوآر رسانه

روان شناسی در خدمت بازاریابی محتوایی

دی ۱۲, ۱۳۹۵
fatima mosallaei

نوشتن محتوا مستلزم عشق زیاده  با کپی کردن فقط وقت  خودتون رو تلف می کنید. محتوا باید به طور مشخص تعیین کنه که شما چه کسی هستید و چه کاری می خوایین انجام بدین.

ما می دونیم چه محتوایی خوبه اما نمیدونیم که این محتوای خوب رو چه جوری ایجاد کینم. برای این کار باید کمی از روان شناسی زبان بدونیم.

دانگاه لندن اخیرا به این نتیجه رسیده که مغز انسان زبان رو به دو قسمت کلملت و لحن گفتاری تقسیم میکنه. وقتی که صحبت می کنیم مغزمون احتیاج به پردازش بیشتری نسبت به وقتی که فقط کلمات وجود دارند، داره.

وقتی محتوا می نویسیم هیچ موزیک و صدای خاصی نداریم که به کلمات خودمون اضافه کنیم اما در عوض این فرصت رو داریم که یک ریتم طبیعی از طریق صدای خوانندگان بسازیم. برای همینه که مکالمه ی محاوره ای در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی همیشه تاثیر بیشتری داشته.

اعتماد سازی کنید:

وقتی شخصی وارد وب سایت شما میشه، به شما این شانس داده میشه که اعتماد بازدید کننده رو جلب کنید. محتوای شما باید به جای شما صحبت کنه و نیاز های مشتریان از چیزی که می خواهند از سرویس و محصول شما بدونند رو برطرف کنه. می دونید چه چیزی اینکارو سخت می کنه؟ اینکه شما فقط ۳۰ ثانیه وقت دارید که اینکارو انجام بدین.

برای همینه که شما نباید محصولاتتون رو توی صفحه اصلی قرار بدین، شما باید با محتواتون، اون ها رو به سمت صفحه ی خرید محصولات و خدمات دعوت کنید. باید خودتون بدونید می خواین وقتی بازدیدکنندگان به وب سایتتون میان چه احساسی داشته باشند. هدف اصلی اینه که بازدیدکنندگان به صفحه ی خرید محصولات بروند یا ادامه ی مطلب را کلیک کنند؛ و درحالت خیلی خوش بینانه اون ها باید خرید کنند، مطالب رو دنبال یا subscribe  کنند.

اطلاعات آشکار و واضح بدبد:

مخاطبان شما می خوان بدونن که شما کی هستید و دقیقا چه کار ی انجام می دید، پس از به کار بردن کلمات غیر ضروری و صفت های اضافی خودداری کنید چون اطلاعات مهمی رو انتقال نمیدن.

مخاطبانتان را به جای بازدید کنندگان، تو و شما خطاب کنید:

وقتی بازدیدکنندگان رو مخاطب قرار میدید در آن ها اشتیاق بیشتری ایجاد می کیند که محتوای شما رو بخونن و دنبال کنن. مخاطب قرار دادن بازدیدکنندگان بهترین روش برای ایجاد انگیجمنت و درگیری در آن هاست.

 

منبع : www.yola.com
fatima mosallaei

درباره

سرپرست بازاریابی تیم لابراتوآر رسانه، کارشناسی ارشد کارآفرینی علاقه مند به حوزه ی دیجیتال مارکتینگ و کارآفرینی

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید