آژانس طراحی وب لابراتوآر رسانه

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

بهمن ۳۰, ۱۳۹۶
آیدا زاهد

با همه‌گیر شدن برنامه اینستاگرام، برای خیلی از بازاریابان و حتی کسانی که از اینستاگرام استفاده شخصی می‌کنند، این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام چه ساعتی در روز و چه روزهایی در هفته است. در‌واقع همه می خواهند بدانند که برای بیشتر دیده شدن پست ها و درگیر کردن هرچه بیشتر مخاطبانشان، چه زمانی را برای آپلود پست‌هایشان انتخاب کنند. بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام به عوامل زیادی بستگی دارد.

با توجه به تحقیقات به عمل آمده در این خصوص به نتایج متفاوتی میتوان دست یافت :
برای مثال مطابق با تحقیقات Later، ۶۱۰۰۰ پست در سال ۲۰۱۵ بررسی‌شده و ثابت کرد که ساعت ۲ صبح تا ۵ عصر، بهترین زمان و روز چهارشنبه بهترین روز برای پست گذاشتن است. تعامل در ساعات ۹ صبح تا ۶ عصر به‌طور قابل‌توجهی کاهش‌یافته است.
و یا مطابق با تحقیقات Mavrck، بعد از بررسی ۱.۳ میلیون پست، Mavrck گزارش داد که نیمه‌شب، ۳ عصر و ۴ عصر بهترین زمان برای پست گذاشتن است.
همچنین مطابق با تحقیقات Hubspot، با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از منابع مختلف،Hubspot یک اینفوگرافیک را در اوایل ۲۰۱۶ منتشر کرد که نشان می‌دهد بهترین زمان برای ارسال مطلب در اینستاگرام هر ساعاتی از روز دوشنبه یا پنج‌شنبه است. به‌غیراز ساعت‌هایی بین ۳ تا ۴ عصر و بهترین زمان برای آپلود ویدئو در شب بین ساعت ۹ شب تا ۸ صبح است. زمان‌های خاص دیگری که برای ارسال مطلب مناسب هستند شامل ساعت ۲ صبح، ۵ عصر و ۷ شب در چهارشنبه می‌باشد.

جولی نایدلینگر نویسنده، وبلاگ‌نویس و سوشیال‌ مدیاکار آمریکایی‌ در مقاله‌ای که “CoSchedule” منتشر کرده، با بررسی ۱۰ منبع، به نتایجی در رابطه با بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام و بقیه رسانه‌های اجتماعی رسیده.
نایدلینگر دوشنبه‌ها رابهترین روز و یکشنبه را بدترین روز برای آپلود محتوا در اینستاگرام می‌داند.او همچنین ۳ تا ۴ بعداز‌ظهر را بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام و بعد از آن ۲ صبح و ۵ بعدازظهر را پیشنهاد می‌دهد.
همچنین قابل ذکر است که او ۸ صبح و ۹ شب را مناسب‌ترین زمان برای آپلود ویدئو ذکر کرده است.

 

 

اما اگر بخواید به یک نتیجه و جمع بندی کلی در رابطه با بهترین زمانه پست گذاری در اینستاگرام دست یابید :
باید به این نکته مهم توجه کنید که هر زمانی که میلتان کشید بهترین ساعت برای پست گذاشتن در اینستاگرام نیست ! این که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، موضوع صفحه و پست شما چیست، از پست گذاشتن خود چه هدفی دارید و بسیاری از موارد دیگر باید در انتخاب زمان پست گذاشتن شما تاثیرگذار باشد.

طبق آمار (GWI  (Globalwebindex که یک شرکت تحقیقاتی در صنعت تبلیغات آنلاین است، ۲۵ درصد جمعیت آمریکای شمالی کاربر اینستاگرام هستند که با توجه به جمعیت این قاره ۵۰% کاربران اینستاگرام را تشکیل می‌دهند.

 

 

اما اگر برایتان جالب است که بدانید اکثر مخاطبان اینستاگرام از چه سنی هستند باید بگوییم که :

براساس آمار  این شرکت ۴۱% از کاربران اینستاگرام بین سنین ۱۶ تا ۲۴ هستند وتنها ۲ درصد از آنها بالای ۵۵ سال ( بازنشسته‌ها) سن دارند.

 

 

در آخر نکاتی در رابطه با کپشن نویسی در اینستاگرام

ابتدا باید بدانید که حداکثر تعداد کاراکتر برای کپشن پست اینستاگرام ۲۲۰۰ کاراکتر است. اما نکته مهم اینجاست که تنها چند خط اول از کپشن زیر پست دیده می‌شود و بقیه در قسمت “بیشتر بخوانید” قرار می‌گیرند. این بدان معنی است که کپشنی که می‌نویسید باید کوتاه باشد ولی تمام اطلاعات لازم را منتقل کند. نکته‌ی مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد اینجاست که کمتر کسی به قسمت بیشتر بخوانید کپشن مراجعه می‌کند. پس سعی کنید اطلاعات مهم را در ابتدا بنویسید و اطلاعات فرعی مثل منشن افراد و هشتگ را در بخش پایانی قرار دهید.

 

از اینکه نظراتتان را در مورد این مقاله با ما در میان میگذارید بسیار سپاسگزاریم…

 

 

آیدا زاهد

درباره

عاشق عکاسی ، هنر ، سفر و یادگیری مطالب جدید هستم به همین دلیل تصمیم گرفتم تعدادی از تجربیات و آموزه های خودم رو در باب سوشال مدیا با شما به اشتراک بذارم

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید