آژانس طراحی وب لابراتوآر رسانه

امکانات اینستاگرام برای کسب و کارها

امکانات اینستاگرام برای کسب و کارها

فروردین ۲۷, ۱۳۹۶
بهروز پهلوانی

اینستاگرام حدود ده ماه پیش از فراهم کردن امکاناتی مخصوص کسب و کارها خبر داد. امکاناتی که ابتدا در اختیار برخی برندهای خاص قرار گرفت، اما امروزه همه به آن‌ها دسترسی دارند. این امکانات شاید با امکانات صفحات کسب و کار در فیس‌بوک قابل مقایسه نباشند، اما به هرحال قابلیت‌های جدیدی را برای شما فراهم می‌کنند، تا در تعامل با آن دسته از مخاطبانتان که در اینستاگرام فعال هستند موفق‌تر عمل کنید. با این وجود البته، استفاده از قابلیت‌های کسب و کار که اصطلاحاً برای اکانت‌های بیزینس(Business account) فراهم شده(ما آن‌ها را اکانت‌های حقوقی می‌نامیم)، برای کسب و کارها مضراتی نیز دارد که هفته آینده به آن‌ها خواهیم پرداخت. آن‌چه در این مطلب مطالعه می‌کنید، فواید اصلی استفاده از اکانت حقوقی برای کسب و کار شما است.

اگر اطلاعات چندانی در مورد این نوع از اکانت‌ها ندارید، اکانت‌های حقوقی از تبدیل اکانت‌های عادی به دست می‌آیند و برای ثبت آن‌ها باید یک صفحه فیس‌بوک مخصوص کسب و کارتان داشته باشید. منبع بخش قابل توجهی از آن اطلاعاتی که در مورد کسب و کارتان در صفحه اینستاگرام شما به نمایش در می‌آید هم همان صفحه فیس‌بوک است.

در مورد چگونگی تبدیل اکانت شخصی به اکانت حقوقی احتمالاً آموزش‌های فراوانی وجود داشته باشد، بنابراین ما چندان به این بخش نمی‌پردازیم. آن‌چه ما در این نوشتار بر آن تمرکز کرده‌ایم، مزایای استفاده از اکانت‌های حقوقی برای کسب و کارها است.

۱) دیده شدن

پیش از آن‌که امکانات اکانت‌های حقوقی عرضه شوند، تنها روشی که مخاطبان می‌توانستند با کسب و کارها ارتباط برقرار کنند، کلیک کردن روی لینک وب‌سایت آن‌ها در بخش توضیحات پروفایلشان بود. با این وجود، پس از فراهم شدن این امکانات، تنها کافی است اطلاعات کسب و کارتان را در اینستاگرام وارد کنید تا کاربران بتوانند بر حسب نیازشان برای شما ایمیل بفرستند، با شما تماس بگیرند، یا محل کسب و کارتان را روی نقشه بیابند.

 

دکمه‌های برقراری ارتباط

 

۲) دسترسی به آمار

به نظر می‌رسد اینستاگرام یکی از آخرین شبکه‌های اجتماعی باشد که قابلیت‌های آماری را فراهم کرده. تا پیش از این، مشاهده آمار تنها از طریق ابزارهای متفرقه امکان‌پذیر بود. ابزارهای آماری اینستاگرام برای اکانت‌های حقوقی که Insights(اجازه دهید آن را «نگاه‌ها» ترجمه کنیم) نام دارند، فوق‌العاده نیستند، اما یک دید کلی و سریع، نسبت به وضعیت فعالیت اینستاگرامیتان برای شما فراهم می‌سازند. در گوشه بالا سمت راست دکمه‌ای وجود دارد که شما را به صفحه‌ای با آماری کلی از وضعیت اکانتتان هدایت می‌کند.

 

دکمه آمار پروفایل

 

در بخش نگاه‌ها، آماری از تعداد دفعات مشاهده پست‌ها به صورت کلی(impression)، تعداد دفعات بازدید منحصر به فرد(reach)، تعداد دفعات مشاهده صفحه پروفایل شما و یا تعداد دفعات کلیک روی آدرس سایتتان قابل مشاهده است. البته این آمار فقط از زمانی که اکانت خود را به وضعیت حقوقی تبدیل کرده‌اید محاسبه می‌شوند.

هم‌چنین پست‌های برتر در این صفحه مرتب می‌شوند که می‌توان آن‌ها را بر اساس فیلترهای دلخواه بررسی کرد و در صورت تمایل آمار هرکدام را مشاهده نمود. در ذیل هر پست هم البته بخش نگاه‌های مربوط به همان پست قابل مشاهده است.

 

دکمه آمارهای پست

 

در پایین بخش نگاه‌های کلی پروفایلتان، اطلاعاتی در مورد فالوئرها نیز قابل مشاهده است؛ از گروه سنی و جنسیت آن‌ها، تا شهر آن‌ها و حجم ساعتی مشاهده تصاویرتان. البته در این بخش هم با استفاده از فیلترها می‌توانید اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

دموگرافیکدموگرافیک

 

 

۳) تبلیغات

این بخش از امکانات اینستاگرام برای اکانت‌های حقوقی، شاید چندان برای ما ایرانی‌ها قابل استفاده نباشد؛ با این وجود، همانند فیس‌بوک، در اینستاگرام هم امکان تبلیغ کردن وجود دارد. شما با استفاده از دکمه Promote که در زیر پست‌ها قابل مشاهده است، می‌توانید با تعیین برخی عناصر کلیدی در تبلیغ، از جمله زمان نمایش، قشر هدف، بودجه، متن CTA و… پست خود را به صورت تبلیغاتی برای مخاطبانی به جز فالوئرهای خودتان به نمایش گذارید.

 

بر تمام این مزیت‌ها البته باید این نکته را هم افزود که اینستاگرام، مانند فیس‌بوک، روال نمایش پست‌هایش را تغییر داده و دیگر آن‌ها را برمبنای تاریخ مرتب نمی‌کند. استفاده از اکانت حقوقی می‌تواند شانس شما را برای دیده شدن در میان انبوه پست‌ها افزایش دهد.

 

 

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود رایگان دریافت کنید

بهروز پهلوانی

درباره

علاقمند به حوزه‌های استراتژی، برندینگ، کپی‌رایتینگ، دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا، و هم‌چنین مطالعه و به روز بودن، خلق کردن و بهره‌گیری از آثار خلاقانه و نیز تحلیل و بررسی.

پاسخ دهید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود رایگان دریافت کنید

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود رایگان دریافت کنید